Panele ogrodzeniowe – panele kratowe

panele-ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe – panele kratowe

Panele ogrodzeniowe z uwagi na ich konstrukcję z zespolonych drutów połączonych zgrzewem nazywane są także panelami kratowymi. Panele kratowe różnią się od tradycyjnego ogrodzenia tym, że panel ogrodzeniowy można doczepić za pomocą złączek do kolejnego słupka.

Panele ogrodzeniowe mają dwie ogromne zalety. Są to szybki montaż i niska cena produktu. Zapewne z tych powodów panele ogrodzeniowe królują na rynku polskim od kilkudziesięciu lat. Pierwsze panele ogrodzeniowe były wykonywane z betonu i tworzyły ścianę wokół posesji. Tzw. ogrodzenia lamelowe, czyli drewniana osłonka, to także panel ogrodzeniowy. Można je instalować na siatce ogrodzeniowej lub przyczepiać do słupków ogrodzeniowych.

Na jakie ogrodzenie postawić: tradycyjne czy panelowe?

To jaki płot stanie na naszej działce jest naszym indywidualnym wyborem. To my musimy dobrze się czuć w naszym otoczeniu. Właściciele grodzonych obiektów sportowych, parków czy placów produkcyjnych, będą kierowali się nie tylko estetyką, ale trwałością i kosztem ogrodzenia. Grodzenie posesji prywatnych zależy w większości od zasobności naszego portfela. Jeśli konsument ma wystarczająco duże środki może skusić się na kuty płot. Ogrodzenie kute, postawione na betonowych słupkach wygląda estetycznie i elegancko. Jednak bardzo drenuje nasze portfele. Panele ogrodzeniowe są zdecydowanie tańsze i estetyczne. Estetykę paneli ogrodzeniowych można także podnieść przez zastosowanie ciekawej konstrukcji montażu. Jedną z opcji jest ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych betonowych montowanych za pomocą słupków. Najtańsze panele ogrodzeniowe, to ogrodzenie z siatki.

Panele ogrodzeniowe to szybki montaż i mocna konstrukcja

Nie lubimy zwlekać z inwestycjami. Nie jesteśmy zwolennikami prac ciągnących się miesiącami. Niestety czas montażu ogrodzenia tradycyjnego, to tygodnie. Panele ogrodzeniowe stawia się szybko i sprawnie. Montaż można wykonać nawet samodzielnie. Panele ogrodzeniowe stalowe, to ekspresowe wykonanie płotu. Po montażu kształtowników wystarczy przytwierdzić panele kratowe. Dwie czynności i ogrodzenie stoi na naszej działce. Montaż nie powinien zająć więcej niż dwa dni. Oczywiście można rozważyć zatrudnienie fachowców do ustawienia takiego płotu. Ich praktyka w montażu ogrodzeń z paneli sprawi, że panele ogrodzeniowe staną w przeciągu kilku godzin. Systemy ogrodzeniowe mogą być proste i przetłaczane. Wersja przetłaczana bardziej odporna na zgniatanie, uszkodzenia, wyginanie. Jeśli goni nas czas, a chcemy mieć estetyczny płot za niską cenę, to śmiało postawmy na panele ogrodzeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *